Beyaz Fırın’ın Renkli Daveti

Cumartesi günü Beyaz Fırın’daydık annemle beraber. Davetiye bile ilginç bir buluşma olacağının sinyallerini veriyordu. Davetiyenin olduğu kutudan yumurta ve bir kese un çıktı, ne kadar ilginç bir fikir değil mi?

Oraya vardığımızda bu şahane sofra karşıladı bizleri. Beyaz Fırın beşinci nesil yöneticisi Nathalie Hanım bizi harika bir şekilde ağırladı. Sanki uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşıma çaya gitmiş gibi hissettim kendimi. Bu sofrada Hıdır Usta da eşlik etti bize. Nathalie Hanımla beraber, yediğimiz poğaçaların hikayelerine kadar anlattılar bize.

İlk fotoğraftakiler ise makaron. Uzun zamandır tatmak istediğim bir lezzetti. Hayal ettiğim kadar varmış, çok güzellerdi. En çok vanilyalıyı beğendim. Bu lafımdan hepsinin tek tek tadına baktığımı da anlayabilirsiniz. Koskoca makaron kasesini tam önümde duruyordu, mümkün mü tatlarına bakmamak?! Menekşeli olan da farklı bir lezzet, onu da tavsiye edebilirim..

Şimdi sizleri çektiğim diğer fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.

Pasta şefi Yeşim Hanım Sable Breton yapımını uygulamalı olarak anlatırken..

Ve günün sonunda bu tatlı günün anısına, ismimize özel basılmış defter ve önlüklerimiz , makaronlarımızla döndük evlerimize..

Annem ve ben harika bir gün geçirdik Beyaz Fırın’da.. Bu harika organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler!

“Beyaz Fırın’ın Renkli Daveti” üzerine 10 yorum

 1. mutfakla alakalı her ayrıntı heyecanlandırıyor beni.hele birde mevzu beyaz fırın olunca heyecanım 2 katına çıkmıştı ki yazın yetişti:)ne mutlu sana melda,darısı başımıza:)

 2. bir yemek blogger’ı için harika bir gün gerçekten yok yok denecek güzellikte bir gün geçirmişsiniz , okurken ben bile heyecanlandım sizi yaşarken düşünemiyorum…

 3. meldacım senin ve annen adına çok sevindim bende aranızda olmayı çok ama çok isterdim
  resimlerden belli harika bir zaman geçirmişsiniz.
  sevgiler

 4. selam bende orada olmayı o kadar çok isterdimki hele o makaronları tatmayı ama İstanbul a gelince mutlaka beyaz fırına gidip onların her renginden alıcam inşallah sizin adınıza çok sevindim harika bir gün olmuş
  Hobidünyam woman forum tarafından düzenlenen yemek etkinliklerinin 4. sü PASTALAR VE KEKLER etkinliğine ben yani PAPATYA68 ev sahibeliği yapacağım 15 MAYIS İLE 15 HAZİRAN arasında yapılacak olan etkinliğimize katılmak için pastanızı veya kekinizi yapıp resmiyle birlikte tarifinizi sahrayolu@gmail.com adresime göndermeniz ve bloglarınızda yayınlamanız yeterli olacak bloğu olmayan arkadaşlar da mail atarak isimlerini de belirterek katılabilirler hepinizi bekliyoruz:)

  Ayrıca her ay için yeni bir konu ile etkinliklerimiz devam edecektir TEMMUZ VE AĞUSTOS ayları tatil nedeniyle etkinlik olmayacak diğer aylarda devam edecektir eğer sizde bu etkinliklere ev sahibeliği yapmak isterseniz sahrayolu@gmail.com a mail atmanız yeterli sırasıyla değerlendirip sizlere hangi ay ev sahibesi olacağınızı ve etkinlik konusunu bildireceğiz başvurularınızı da bekliyoruz
  hobidünyam woman forum adına papaty68.blogspot.com

 5. Meldacım harika görünüyor her şey, fotoğraflar da harika. Keşke bir de kalorileri düşük olsa değil mi :) Ama ne yaparsın gülü seven dikenine katlanırmış :)

 6. Merhaba Melda Hanım. Sizi ve değerli annenizi tanıdığıma çok sevindim.
  Umarım yine böyle güzel zamanlarda bir araya geliriz
  Kucak dolusu sevgiler

 7. nikah şekeri olarak da yapmaları süpermiş . aklımızda bulunsun :) ama yine bizi çağırmadılar çok kırıldım :p

 8. Merhaba Meldacığım,

  Güzel bir gün geçirdiğiniz anlaşılıyor, fotoğraflar da her zamanki gibi harika görünüyor. Bu güzel etkinliklerden senin sayende haberdar olmaya devam ederiz umarım :) Gitmiş kadar oluyoruz sayende:)

  Bu arada Ataşehir’e bir daha yolunuz düşerse bize de
  bekleriz, evimiz oraya çok yakın biliyorsun.

  Görüşmek dileğiyle..

 9. Keşke dediğin gibi olsa aşk-ı beka.. Hepsinden azar azar yiyerek dengeyi sağlamaya çalıştık :)

  Biz de çok memnun olduk Tijen Hanım. Görüşmek üzere..

  Hatice, birlikte gideriz birgün inşallah.

  Ayşegül Abla merhaba, birkaç ay önce annem de o taraflara taşındı. İnşallah artık sık sık görüşebiliriz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir