Lezzet okulunda bir gün..

Geçtiğimiz haftasonu annemle beraber Kalamış yollarına düştük. Hobimle Lezzet Okulu’nda Softbowl’un davetlisi olarak çay saati dersine katıldık beraber. Şefimiz Hayal Demirkol ile Softbowl ürünlerini kullanarak birkaç tarif denedik.

İlk defa bir lezzet okulunda bloggerlarla beraber yemek pişiren biri olarak bu işten çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Bizi bu güzel organizasyona davet eden sevgili Sevil‘e özellikle teşekkür ederim.

Annem poğaçalara şekil verirken ben de çayımın yanında fırından yeni çıkmış mısırlı muffinlerin tadına baktım.

Daha sonra, ortası çukur kalıplarda pişen muffinlerin içlerini krem peynirle doldurup dereotuyla süsledik..

Poğaçaları tepsiye dizmeden önce yağlı kağıt yerine kullanılabilen silikomatı çok kullanışlı buldum. Hatta annem hemen çıkışta bir tane kendine satın aldı.

Mayalanmakta biraz yavaş davrandığı için ümidi kestiğimiz poğaçalarımız fırından çıktığında puf puf olmuşlardı. Lezzeti de muhteşemdi tabiki.. Bu güzel tarifleri bizimle paylaştığı için şefimiz sevgili Hayal‘e de çok teşekkür ederiz…

“Lezzet okulunda bir gün..” üzerine 5 yorum

  1. Softbowl’un davetlisi olarak kızımla katıldığım bu organizasyondan çok keyif aldım,güzel insanlar tanıma fırsatı buldum, ayrıca yeni tarifler denedik. Softbowl kalıplarını ilk defa kullandım, daha öncesi almaya tereddüt ediyorken, oradan çıkarken bir tane satın aldım, zaman içersinde diğer kalıpları da almayı düşünüyorum, gerçekten bu kalıplar çok pratik ve kullanımı kolay. Herkese teşekkür ederim.

  2. Meldacım,seninle ve anneciğinle tanısma fırsatı bulduğum için çok memnun oldum..öncelıkle sevıle ve softbowla çok teşekkrler..meldacım annecıgıne cok selamlar,sevgılerımle..

  3. kesinlikle harika ürünleri var. Slikomatı da uzun zamandır kullanıyorum ve süper bir ürün. Hatta ben ikincisini almayı istiyorum.

  4. canım benim asıl ben teşekkür ederim harika vakit geçirdim sayenizde .
    Annecinide çok sevdim iş. başka başka organizasyonlarda beraber olabilmek dilegiyle sevgiyle kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir