Diş Buğdayı

Diş buğdayı diyince Yasir’in dişi çıktı zannetmeyin. Bu diş buğdayı benim kuzenim Elif Feyza için düzenlendi, darısı başımıza inşallah. Geçen sene bu zamanları düşünüyorum da;  Elif Feyza daha minicik bir bebekti, Merve’nin de bebeği olacağını öğrenmiştim, daha Yasircik’den haber yoktu. Şimdi nasıl da değişti herşey.. Yaşadığımız onca zorluğa rağmen, şimdi mutluyuz çok şükür. İnşallah daha da güzel günler görürüz, Yasircik büyür, akıllı bir çocuk olur inşallah. Şuan hala çok ufak. Hastanedeki hallerine kıyasla şuan bana tombik görünse de gören çocuklar bile ne kadar zayıf bir bebek diye şaşırıyorlar. Ama ben Allah’a ve oğluma güveniyorum, çok güzel büyüyecek inşallah. Büyüyecek, annesi ona diş buğdayları yapacak, elinden tutup parka götürecek..

Gelelim günün menüsüne..

Klasiklerden su böreği, zeytinyağlı fasulye ve yeşil salata vardı. Diş buğdayı, buğday salatası olarak ikram edildi, içine gizlenmiş olan altın teyzeme yani Feyza’nın annesine çıktı. Adet olarak altını bulan kişi, bebeği baştan aşağı giydirirmiş. Annesi bunu zaten yapıyor 🙂 Ayrıca, kırmızı biberli patlıcan kızartması, mısır gevrekli tavuk, kremalı patates, şeker hamurlu diş şeklinde kurabiye ve halley pasta vardı.

Tarifleri en kısa zamanda ekleyeceğim. Güne ait süslemelerle ilgili ayrıntıları Merve ve Hatice’nin blogu Hobiriks‘ten takip edebilirsiniz.

“Diş Buğdayı” için 7 cevap

 1. selam, annenizle Uno yarışmasında tanışmış ve Yasir’in doğumuyla ilgili konuşmuştuk. Benim de oğlum erken doğup yoğun bakımda kaldı Yasir gibi. Şimdi 3 yaşına 2 ay var, hiç merak etme, kilo da alacak, dişi de çıkacak, parka da gideceksiniz her gün her öğün:)))
  Ben de senin gibi hep bunları düşünerek büyüttüm oğlumu, şimdi azgın bir adam oldu. sevgiler

 2. Sevgili Meldacigim, iyi omaniza sevindim.Bu sofra da çok şık olmuş, diş buğdayınız hayırlı olsun,inşallah en kısa zamanda minik Yasir’in kini de izleriz…sevgilerimle

  zehra

 3. Merhaba,

  Sizden böyle mutlu haberler almak çok güzel.Diş buğdayınız hayırlı olsun. Darısı Yasir’e.Eminim annesi ona da böyle güzel sofralar kuracak.
  Sevgilerimle

 4. Minik adam Yasir’inde diş buğdayını ve kendisinide görürüz inşallah:) Dualarımız seninle cnm…Bu tip paylaşımlarını eklemen hazırlık oluyor ilerisi için:) teşekkürler…

 5. sürekli park istiyorlar değil mi yasemin? 🙂 dediğin gibi büyüyecek inşallah.. maşallah senin de oğluna, nice güzel 3 yıllar doldurun oğlunla beraber..

  çok teşekkürler zehra, dişi çıksın ben de yapmak istiyorum.

  inşallah pelin, çok teşekkür ederim.

  senacım, bekliyorum en kısa zamanda 🙂

 6. benimde 3 alık bebegım var,cok guzel bı baby shower yapmıstık,sımdı heyecanla dısı cıksında dis bugdayı yapayım diye bekliyorum…degısık fıkırlerım ve hayallerım var ınsallah sızınle paylasırım sevgıler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir