Diş Buğdayı

Diş buğdayı diyince Yasir’in dişi çıktı zannetmeyin. Bu diş buğdayı benim kuzenim Elif Feyza için düzenlendi, darısı başımıza inşallah. Geçen sene bu zamanları düşünüyorum da;  Elif Feyza daha minicik bir bebekti, Merve’nin de bebeği olacağını öğrenmiştim, daha Yasircik’den haber yoktu. Şimdi nasıl da değişti herşey.. Yaşadığımız onca zorluğa rağmen, şimdi mutluyuz çok şükür. İnşallah daha da güzel günler görürüz, Yasircik büyür, akıllı bir çocuk olur inşallah. Şuan hala çok ufak. Hastanedeki hallerine kıyasla şuan bana tombik görünse de gören çocuklar bile ne kadar zayıf bir bebek diye şaşırıyorlar. Ama ben Allah’a ve oğluma güveniyorum, çok güzel büyüyecek inşallah. Büyüyecek, annesi ona diş buğdayları yapacak, elinden tutup parka götürecek..

Gelelim günün menüsüne..

Klasiklerden su böreği, zeytinyağlı fasulye ve yeşil salata vardı. Diş buğdayı, buğday salatası olarak ikram edildi, içine gizlenmiş olan altın teyzeme yani Feyza’nın annesine çıktı. Adet olarak altını bulan kişi, bebeği baştan aşağı giydirirmiş. Annesi bunu zaten yapıyor 🙂 Ayrıca, kırmızı biberli patlıcan kızartması, mısır gevrekli tavuk, kremalı patates, şeker hamurlu diş şeklinde kurabiye ve halley pasta vardı.

Tarifleri en kısa zamanda ekleyeceğim. Güne ait süslemelerle ilgili ayrıntıları Merve ve Hatice’nin blogu Hobiriks‘ten takip edebilirsiniz.