MSA'da Tefal ile keyifli bir gün…

Geçen haftalarda Tefal’den gelen bir davet üzerine annemle birlikte Mutfak Sanatları Akademisi’ne gittik. Esra Hanım gönderdiği davet mailinde, Tefal’in yeni ürünü olan Nutricook‘u bizlere tanıtacaklarını söylediği için çok heycanlıydım. Biz bloggerların fikirlerine bu şekilde değer verilmesi de beni ayrıca çok mutlu etti ..

MSA’ya vardığımızda herkes dil balıklarını almış, ıspanakla birlikte rulo yapmaya başlamıştı bile. Hemen yerlerimize geçip başladık şefimiz Aykut Bey’in talimatlarına uymaya.. Önce, safran soslu dil balığı pişirdik, tam altı dakikada! Safranı balık pişirirken kullanmak daha önce hiç aklıma gelmemişti ama bundan sonra sıklıkla kullanacağım kesinleşti. Leziz balığımızı yedikten sonra Actifry’da pirzola, Nutricook’ta da rizotto pişirdik. Bu ikisini de önceden Actifry’da kızarttığımız sebzelerle birlikte yedik. Hem de hiç vicdan azabı duymadan 🙂 Çünkü Actifry’da bir kilo patates sadece bir kaşık yağ ile kızarıyor.

Ben Actifry satın almak için daha ufak boyunun çıkmasını beklerken, Tefal biraz daha büyüğünü üretmiş. Demek ki kızartma sağlıklı olunca benim büyük sandığım boy bile yetmiyor ailelere..

Yemekten sonra da elmalı tatlımızı pişirip, şefimizin bizler için önceden hazırladığı çikolatalı tatlı ile birlikte afiyetle yedik.

Bu güzel etkinliğin sonunda Tefal ekibi hoş bir süprizle uğurladı bizleri.. Unutulmayacak bir deneyimi bize yaşattıkları için, fikirlerimize değer verip dinledikleri için ve güzel hediyeleri için hepsine tek tek teşekkür ediyorum..

Yasir de Nutricook ile ona pişireceğim sağlıklı yemekler için oldukça heycanlı. Getirdiğim broşürleri uzun uzun inceledi kendisi..